Home | Vragen over bridge | Vragen over arbitrage
Martin Sinot behandelt al uw nu arbitragevragen
dinsdag 22 juni 2010 17:47

In deze rubriek beantwoordt NBB arbiter Martin Sinot al uw vragen over spelregels en arbitrages. Zend die vragen gewoon in naar de Vragenrubriek NZ. Het enige verschil met een antwoord wat u van Ed over arbitrage zou krijgen, is dat er nu een deskundig antwoord op de site verschijnt.

Betreft uw vraag een specifiieke hand, stuur dan zo volledig mogelijk de handverdeling en het biedverloop mee. Zo kan Martin optimaal beoordelen wat er aan de hand is.

 
Onbedoelde bieding wél terug, onbedoeld gespeelde kaart niet...
woensdag 25 januari 2012 07:00

Vragen aan onze arbitrage expert NBB arbiter Martin Sinot 

Beste Martin,

Spelregels zijn zoals ze zijn natuurlijk, maar persoonlijk heb ik er altijd moeite mee uit te leggen waarom een onbedoelde bieding (mis grijpen in de biddingbox) wel mag worden hersteld (mits tijdig ontdekt), maar een onbedoeld gespeelde kaart (mis grijpen uit de hand) niet mag worden teruggenomen (uiteraard zou het bij tegenspelers wel een strafkaart opleveren).
Kunt u mij de ratio achter dit verschil uitleggen?

Met vriendelijke groet,
Huub de Rouw

Antwoord
 
Onvoldoende bod
woensdag 18 januari 2012 07:00

Vragen aan onze arbitrage expert NBB arbiter Martin Sinot 

Beste Martin,

Afgelopen week hadden we een biedprobleem. Ik bood 1 klaveren, partner 1 schoppen, ik stop 3 klaveren partner 3 harten, ik 3 RUITEN. Ik wilde de 4e kleur spelen. Tegenstanders gingen niet akkoord. Wat is het correcte vervolg? Wat mag of moet ik nog bieden?

Groeten,
Rob de Jong. (Bridgeclub GBO Krommenie)

Antwoord
 
Kaart wijzigen na ´onopzettelijke aanduiding´...
woensdag 11 januari 2012 07:00

Vragen aan onze arbitrage expert NBB arbiter Martin Sinot 

Beste Martin,

Art 45C 4b luidt: Tot zijn partner een kaart gespeeld heeft, mag een speler een onopzettelijke aanduiding wijzigen, mits hij dit zonder denkpauze doet Zou je een paar voorbeelden kunnen geven van "onopzettelijke aanduidingen"?
Als een leider tegen de dummy zegt: "A, eh, ik bedoel 2" en hij doet dit zonder opnieuw adem te halen, mag 2 dan gespeeld worden? Ik vind van niet, A is duidelijk gezegd en dient naar mijn mening gespeeld te worden. Of zie ik het verkeerd?
Graag je mening,

Met vriendelijke groet,
Dick van den Nouland

Antwoord
 
Singleton bijspelen na denkpauze...
zaterdag 07 januari 2012 07:00

Vragen aan onze arbitrage expert NBB arbiter Martin Sinot 

Beste Martin,

Ik heb een vraag over het bijspelen van een singleton na een denkpauze. Met nog vijf slagen te gaan in een 3SA contract is de situatie:

  x 
  H B 10 x
 -
 -
  windroos  
    
    
    
  x 
 A x x
 
 A
Ik zit in een goed contract wat niet door iedereen geboden is. Om mijn contract te halen moet ik nog 3 slagen maken. De tafel is aan slag. Ik speel B voor met de bedoeling in de hand de aas te spelen, voor de gratis kans op een overslag als rechts de vrouw wordt gezet. Ik ben van plan om later naar H te spelen voor de 9e slag. Rechts volgt na een denkpauze (niet betwist) 8. Hierdoor werd ik verleid om de B door te laten lopen, voor de vrouw in West.
Het contract ging vervolgens 1 down. Achteraf bleek die 8 een singleton te zijn geweest. De arbiter oordeelde dat de NZ-score van 3 SA –1 (10%) bleef staan en dat OW een gemiddelde-min kregen. Een score van 3 SA C had een score opgeleverd van 70% voor NZ.
Het argument van de arbiter was, dat het heel erg discutabel was dat “de overtreder moest weten dat hij voordeel zou kunnen hebben.”
Hierbij nog aangetekend dat de overtreder CLA is. De overtreder verklaarde voor het bijspelen van de singleton te hebben nagedacht over het vervolg van het spel, met naast de 8 alleen nog in handen Ax en xx in schoppen en klaveren. Ik vind dat er een arbitrale score moet worden toegekend. Ik ben erg benieuwd naar jouw mening.

Met vriendelijke groet,
Annebert

Antwoord
 
Verkeerde uitleg, verkeerd bod?
maandag 26 december 2011 07:00

Vragen aan onze arbitrage expert NBB arbiter Martin Sinot 

Beste Martin,

noord opent met 1 (voorbereidend), oost volgt met 2♠. Zuid vraagt uitleg en hoort goede schoppenkaart met openingskracht.
Zuid antwoord met 2SA(heeft opening mee). Hierop past iedereen.
West wil uitkomen en oost zegt dat ze geen opening heeft.
De arbiter wordt ontboden en vraagt bedenktijd. Het spel wordt gespeeld en gaat down.
Het was de laatste ronde en de eerste 5 ronden was iedereen in 4 gekomen,wat nu?


Met vriendelijke groet,
Jos

Antwoord
 
<< Begin < Vorige 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Volgende > Einde >>

Pagina 1 van 12

Aanraders

Bridgeles van Ed Hoogenkamp

Wilt u in een klein groepje uw niveau verbeteren of u kennis wat opfrissen?
Alles in een leuke sfeer, want zoals u op Bridgevaria kunt zien: Ed ziet ook de humor in het spelletje.
Ook clinics of thema avonden voor clubs zijn mogelijk.
Voor meer info klik hier voor zijn website.

Bridgeles van Ed Hoogenkamp
bridge boeken, bridgematerialen, bridgecadeaus