| Bieden na hun negatieve doublet op partners volgbod |
| vrijdag 11 december 2009 07:00 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Beste Ed en Peter,
1 negatief Wat betekenen nu respectievelijk:
Bedankt, J.A. Fresen Antwoord Ed Hoogenkamp (Zuid) Beste J.A. Fresen, Ik zal hier eens een 'Wat bied je?' aan wijden. - pas: niets te melden Ik heb nog een bieding weggelaten: het fitbid. Een sprong in een nieuwe kleur zou ik spelen als: minstens een vijfkaart in die kleur en een driekaart schoppenfit. Dat zou ik dus bieden met je actuele hand: 3♥. Peter is een groot fan van fitbids, hij zal het dus ongetwijfeld helemaal met me eens zijn denk ik.... hoewel, hij is het bijna nooit met me eens. We zullen zien. Lees door!
Antwoord Peter van der Linden (Noord) Beste J.A. Fresen, Bijna had ik geschreven: 'Ben het geheel met Ed eens.' Maar ik heb een beetje moeite met toe te geven dat el hombre gelijk heeft... En toen mijn oog viel op zijn opmerking dat ik het bijna nooit met hem eens ben, besloot ik zijn antwoord met een vergrootglas te bekijken. - Wat betreft de pas: met niets te melden bedoel ik ook dat je geen van de eronder genoemde handen hebt. Met bijvoorbeeld:
...heb ik eigenlijk wel wat te melden namelijk dat ik niets voor het spelen van 1♠ gedoubleerd voel (ik vrees dat west gaat passen) maar geen alternatief heb. Angstig passen dus en hopen dat west dat niet ook doet... Een redoublet kan immers niet, zo'n Rosenkranz-redoublet belooft ♠A, ♠H of ♠V (zoals Ed al schreef), het is geen SOS-redoublet. - Wat betreft het cuebod van 2♣: meestal geeft dat inderdaad een schoppenfit aan. Ik zou willen benadrukken dat het 11+ en minstens een driekaart schoppen aangeeft. Betreft het 11-13, dan is een vierkaart steun ook mogelijk. Maar met 14+ en een vierkaart geef je het sprongcuebod van 3♣ (bedenk wel dat 'het ene punt het andere niet is'). - Wat betreft 2♦, 2♥: die goede hand waar Ed het over heeft hoeft voor mij niet. Met:
...bied ik ook 2♦. Dan over dat fitbid en wat te bieden met de actuele hand. Ik weet niet veel van fitbids af en vraag me af hoe Ed erbij komt dat ik er een groot fan van ben (hij zal het wel verwarren met Gin Fizz, inderdaad erg lekker voor je van je siësta gaat genieten). En hils, groeten uit Orkanger |


