Home | Mooi spel | Mooi spel***
Briljante misleiding ***
donderdag 17 juni 2010 07:00

In onderstaand 4-contract uit een viertallenwedstrijd (IMP-telling dus) vond de Fransman Dominique Pilon als west een geniale verdediging, zo'n speelwijze waarvan iedere bridger zou willen dat hij hem zelf verzonnen had. Zoals vaak bij een misleidende (tegen)speelwijze, wordt de tegenpartij verleid een verliezend speelplan te kiezen terwijl er een winnend voorhanden is.

Lees verder
 
Italiaans hoogstandje ***
donderdag 10 juni 2010 07:00

Jaarlijks kent de jury van de IBPA (International Bridge Press Association) prijzen toe voor het beste afspel, tegenspel en bieden.
In 1974 ging de prijs voor het best afgespeelde spel naar de Italiaanse bridgelegende Benito Garozzo. Door het bieden goed te interpreteren, maakte hij tijdens de Italiaanse selectiewedstrijden voor het WK 1975 op fraaie wijze een slem, terwijl hij en zijn partner samen maar 19 punten hadden. 'Briljant geboden en briljant gespeeld', vond de jury...

Lees verder
 
Reese kón kaarten...***
woensdag 05 mei 2010 07:00

Hoewel zijn reputatie behoorlijk beschadigd is door een valsspelaffaire, is iedereen het er wel over eens dat de Engelsman Terence Reese (1913-1996) een uitzonderlijk bridgetalent was. Het onderstaande spel speelde hij tijdens het WK 1955 voor Groot-Brittannië tegen de USA.

We volgen eerst de gang van zaken aan de andere tafel waar Rosen (USA) hetzelfde contract speelde als Reese. Rosen, geen kleine jongen in die tijd, werd volledig outplayed door Reese.

O/AllenA B 9 3 
 H B 8 7 4 3
A 3
4
  windroos  
    
 V 5 4 2 
A 10

A H B 10 9 7 6

WestNoordOostZuid
Pavlides
Ellenby
Meredith
Rosen
pas1
3346
paspaspas
 

WestNoordOostZuid
Mathe
Schapiro
Moran
Reese
pas1
3356
paspaspas
 

Aan beide tafels kwam west kwam uit met 9. Denk eerst zelf even na over de beste speelwijze.
Lees verder
 
Fraude op aarde***
vrijdag 25 december 2009 07:00

De kerstman zuchtte. Hoe moest dat contract in vredesnaam down?
Het zou ook snel moeten gebeuren want hij was al laat. Hij moest zijn drie tafelgenoten nog voor de slee spannen en dan in vliegende vaart naar het zuiden. Het bezorgen van die vermaledijde pakjes viel hem elk jaar zwaarder want het werden er steeds meer. En ook werd het steeds gevaarlijker met al die Ultra Light vliegtuigjes, paragliders, hanggliders en Joost mag weten welke andere duivelse dingen het luchtruim onveilig maakten. Er waren tot nu toe geen ongelukken gebeurd... nog niet! Hij huiverde bij de gedachte aan de bijna-botsing met die basehopper vorig jaar boven Noorwegen. Maar goed dat Rudolf hem had zien aankomen.
Gek eigenlijk, peinsde de kerstman, dat Rudolf het nog steeds zo goed deed als leidend rendier. Hij zoop immers als een tempelier, wat aan zijn glimmende rode kokkerd goed te zien was.
Bij de gedachte aan Rudolf schrok de kerstman op. Rudolf was een goede speler en de vraag bleef: hoe moest dit contract down? Eerst reconstrueerde hij wat er tot nu toe was gebeurd.

Lees verder
 
Geniaal spel in San Remo ***
woensdag 08 juli 2009 07:42

De finale van het Open Europees Kampioenschap, San Remo, 2009. Nederland White (Sjoert Brink - Bas Drijver en Bauke Muller - Simon de Wijs) speelt tegen team Herbst uit Israël.
Ilan Herbst wint 10 IMP voor zijn team met een geniale manoeuvre.

O/AllenB 9 6 3
 
 V 10 8 7
9 5
A B 2
-windroosH 10 8 7
A 5 4 3 2H B 6
H 8 7
4 3
H 8 6 5 4
10 9 7 3
 A V 5 4 2
 
9
A V B 10 6 2
V

WestNoordOostZuid
BarelDrijverZackBrink
--
pas1
2SA1
pas33
pas4paspas
pas   

1 minstens 5-5 in harten en klaveren

Barel komt uit met A en speelt harten na, getroefd in zuid. Brink speelt A en ziet dat hij twee troefverliezers heeft. Voor zijn 2SA-volgbod hoeft west niet per se H te hebben, die kaart kan dus bij oost zitten. Uiteindelijk neemt Brink dus de ruitensnit en gaat een down.

Lees verder...
 
De enige kans...***
dinsdag 23 juni 2009 07:42

Augustin Santamaria was jarenlang de centrale figuur in het Argentijnse bridge. Hij won het Zuid-Amerikaanse kampioenschap zes keer. Op het volgende spel vond hij zijn enige kans.

O/AllenH V 5 2 
 A H B 10 4
4 2
A 4
  windroos  
    
    
    
 9 8 7 4 3 
5 2
H V
10 7 5 2

WestNoordOostZuid
--21pas
pasdoubletpas2
pas3pas3
pas4pas pas 
pas   

1Precisie: 11-15 pt, minstens vijfkaart klaveren; indien slechts een vijfkaart dan moet oost er een hoge vierkaart bij hebben, heeft hij zes of meer klaveren dan is een vierkaart hoge kleur niet vereist, wel mogelijk

West kwam uit met B voor het aas in de dummy. De leider vervolgde met ruiten voor het aas van oost die V incasseerde (west 6) en ruiten naspeelde. De leider nam en speelde een troefje, waarop bij west 6 verscheen.
Probeer eerst zelf te bedenken hoe Santamaria afspeelde.

Lees verder
 
<< Begin < Vorige 1 2 Volgende > Einde >>

Pagina 1 van 2

Aanraders

Filmpje!
Neem eens een kijkje in Bridge....leuke dingen. Naast bridgebargoens (erg leuk!) treft u er ook een aantal bridgefilmpjes aan.

Tip voor de zomer: Bridgevaria 1

Bridgevaria 1De 35 leukste en beste gelezen spellen van 2009 in een handzaam boekje. Handig mee te nemen en dus lekker om te lezen op vakantie, in de tuin of gewoon in de trein. En het kost maar €3,50!
U kunt Bridgevaria 1 gemakkelijk en snel  via de webshop bestellen.