| Is het contract maakbaar bij een 4-1 zitsel? ** |
| dinsdag 14 juni 2011 07:00 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West komt uit met ♠7. Kan zuid 12 slagen maken als de ruitenkleur 4-1 zit? Oplossing Door de uitkomst kan de leider geen klaveren troeven in de dummy omdat OW ongetwijfeld troef na zullen spelen als ze aan slag zijn met ♣A. Zijn enige kans om van zijn klaverenverliezers af te komen is het vrijspelen van de ruitenkleur in de dummy. Als de leider speelt op een 3-2 zitsel in ruiten is hij snel klaar. Hij incasseert ♦A en ♦H. Als iedereen bekent, troeft hij een ruiten, trekt troef en speelt klaveren. OW maken alleen ♣A. Zit de ruitenkleur echter 4-1 dan gaat dit speelplan mis. Het kan beter.
Een oplettende lezer wees ons op het volgende: De oplossing is onjuist/onvolledig. Zelfs zonder ♥H is het contract altijd te maken met een 4-1 zitsel in zowel schoppen als ruiten: Trek de troeven in vier ronden (twee keer harten weg). Speel ♦AH en ruiten getroefd en nu klaveren. OW kunnen nu of later het aas maken. De leider heeft nu twee entrees in de dummy en volledige controle om nog een ruiten te troeven en de vrije ruitens te bereiken. 12 slagen.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

