| Simon de Wijs (1): 'Road Trippin' (slot) |
| dinsdag 06 april 2010 07:00 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Simon de Wijs vervolgt zijn relaas over de Spring Nationals in Reno. Oké, tot zover de rondes die we moesten winnen, nu kwamen de moeilijke rondjes. Dat bleek ook wel, want als 21e geplaatst moesten we nu in de ronde van 32 tegen de number 12 seat. Dat was Strul (sponsor) – Becker met Fantoni−Nunes en Boye Brogeland, die voor de gelegenheid weer eens met Sælensminde speelde (deze twee Noren hebben jarenlang een paar van wereldklasse gevormd, -Red. Bridgevaria). Nu heb ik een bijzonder slecht track record tegen Boye en dat heeft ermee te maken dat hij tegen ons technisch zeer goed spel afwisselt met geïnspireerde acties die zonder uitzondering allemaal goed uitpakken… Ik vind het dus moeilijk tegen hem te spelen. Dat ik daar nog wel eens last van heb, bleek ook wel tijdens het afgelopen WK, waar ik op het allerlaatste spel tegen hem een slem liet halen voor een slordige 5 WP verschil. Kortom, werk aan de winkel voor een sportpsycholoog. Deze ronde liep het ook weer niet goed bij ons. We lieten op het eerste spel in eendrachtige samenwerking een manche halen en even later kreeg Bauke deze:
1 Multi vanaf vijf(!)kaart hoge kleur Door zijn wat slaperig aandoende pas op 2SA had Bauke zichzelf een levensgroot probleem bezorgd. Hij had nu geen enkele goede optie en alles, inclusief pas, was levensgevaarlijk. De winnende optie, 3SA, had misschien ook niet meer gewerkt, want zou ik dit niet na de pas op 2SA als minors gaan opvatten? Bauke koos voor een opportunistisch doubletje, in de hoop op vier schoppens bij mij.
En aan Brogeland de dankbare taak om dit contract met zijn 5-5 rood mee te nemen. Nu is het al een tijdje een theorie van mij dat als de tegenstanders je ergens in doubleren je bij twijfel zeer serieus moet overwegen te rennen. Waarschijnlijk moet dat hier ook. Als je als zuid naar 4SA rent, dan vind je goud:
De azen in de hoge kleuren zitten beide bij oost en de ruitenkleur is geblokkeerd in OW (dus west heeft ♦A-vijfde en oost ♦H sec, zodat OW hun vier topslagen niet kunnen maken, -Red. Bridgevaria). Je haalt 4SA dus. Voer voor de goden wellicht, want dit is wel een beetje overdreven beloning: je loopt immers voornamelijk weg om van −800 naar −200 of zo te gaan. Hoe dan ook, de rest van de wedstrijd speelden we zeer redelijk maar kregen we geen schijn van kans. Een regelmatig verloren partij en gedegradeerd tot de zijtoernooien. Na onze uitschakeling bestond de enige Nederlandse inbreng in het toernooi alleen nog uit het team van Jan Jansma en Louk Verhees. Het paar dat na hun scheiding vorig jaar alsmaar beter samen is gaan spelen. Niets zo goed als sex with your ex zullen we maar zeggen. Zij verloren echter het rondje daarop, waarna ook zij aan de zijlijn stonden.In die zijtoernooien speel je kleinere knock-out wedstrijden tegen nog altijd zeer behoorlijke teams en in de halve finale kwamen we dan ook tegen het team van Sjoert Brink−Bas Drijver.
1 Zwakke twee Ik kan me maar weinig voorgepaste handen voorstellen die nu 2SA kunnen doubleren en dit was er niet een van. In dit helftje was er nog wel een scherp groot slem dat Bauke en ik, net als Brink−Drijver boden:
1 Conventioneel: schoppenfit, sleminteresse De troefstart werd aan beide tafels gemist (vroeger, toen mensen nog netjes boden en je niet de kans had partners troefvrouw eruit te starten was dat nog standaard), zodat zuid op beide tafels dertien slagen in de cross-ruff maakte. Na troefstart wordt het leuker. Zuid neemt, incasseert ♣A (noord ♦2 weg), troeft de eerste klaveren, incasseert ♥AH en ♦A, troeft de eerste harten, de tweede klaveren, de tweede harten en de derde klaveren. Je lijkt nu troefkort te zijn in de gegeven eindpositie (rode kaarten zijn gespeeld), noord aan slag. In de rest van de toernooien wilde het niet lukken met ons team, zodat de week weer als een nachtkaars uitging. Ons restte op maandagochtend niets anders dan de terugreis per auto naar San Francisco. Die nam Ricco gelukkig voor zijn rekening, het leven in Reno was me namelijk niet in de koude kleren gaan zitten en dankbaar legde ik dan ook het hoofd te ruste. Vlak voordat we konden boarden voor onze terugvlucht toch nog even een angstig momentje: het werd duidelijk dat er upgrades naar de Business Class uitgedeeld werden omdat het vliegtuig overvol zat. Het zal toch niet dat Bas, Sjoert of Bob of zo een upgrade krijgen en mij lachend achterin laten creperen? Nee, dat gelukkig niet: het werd Bauke en op de een of andere manier had iedereen daar vrede mee… |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

