Home | Barrie en Harrie | Barrie en Harrie (12) Barrie elimineert
Barrie en Harrie (12) Barrie elimineert
vrijdag 04 juni 2010 07:00

Barrie en Harrie

Het debuut van Barrie en Harrie in het schoolbridgeteam verloopt succesvol. Edward is al drie wedstrijden stil tijdens het uitslaan, dat zegt voldoende. Ze maken zich gereed voor de halve finale.
‘Dit team biedt hoog dus hou de hakbijl klaar’, besluit Edward zijn peptalk.
‘Eens kijken of we een spel onder slem af kunnen stoppen’, grijnst Harrie veelbetekenend naar zijn broer.
De wedstrijd geeft inderdaad gooi- en smijtwerk te zien. Het bieden is een vrolijke aangelegenheid; iedereen vindt zijn hand telkens nog wel een bodje waard en Barrie voelt zich als een vis in het water. Harrie gaat traditioneel een paar keer down als Barrie hem in een torenhoog contract stopt, maar de goede resultaten overtreffen de slechte.
Dan komt dit spel:

W/NZA B 3
 
 H 5 3
V B 9 2
6 5 4
H V 10 9 5
windroos8 7 6 4 2
A 10 6 2
B 9 8 7
8

H B 2
9 8 7 3
  
V 4
A H 10 7 6 5 4 3
A V 10

Bij Edward en Pedro ontwikkelt zich een wildwest biedverloop naar 6, te spelen door zuid. Zowel Edward als Pedro denkt even over een 6-uitnemer, maar beiden besluiten hun kansen te wagen in het tegenspel.

De leider neemt de H-uitkomst met A, gooit daar 10 op af, trekt troef, speelt harten naar de heer en neemt de klaverensnit (oost kan H net hebben). West maakt H en A voor een down.
‘Niet te maken, te hoog geboden’, is zijn commentaar en hij kijkt Edward en Pedro niet-begrijpend aan als die zich met hun zakdoeken het voorhoofd wissen.

WestNoordOostZuid
 Harrie Barrie
1pas45
5doublet1pas62
doublet3paspaspas

1 ‘We gaan een plusscore halen!’
2 ‘Als Harrie durft te doubleren, moet 6 een kans hebben’
3Niemand biedt ongestraft een slem als ik een opening heb’

Alweer een vertrouwd B&H-biedverloop.
Na de H-uitkomst ziet Barrie dat hij weer optimistisch geboden heeft. 5 gedoubleerd levert minstens 500 op, terwijl 6 nog lang niet gemaakt is.

Nog niet zo lang geleden zou hij zijn speelplan vlot gemaakt hebben en op dezelfde manier als zuid aan de andere tafel down zijn gegaan. In die dagen blonken de speelplannen van Barrie meer uit door snelheid dan door kwaliteit.

Nu neemt Barrie de tijd. West heeft vrijwel zeker H, dus het ziet er somber uit. Toch moet er iets op te vinden zijn. Na enig piekeren ziet Barrie in dat het weinig zin heeft om met A te nemen omdat er nu geen zinnige kaart op weg te gooien is. Dus troeft hij H in de hand. Onmiddellijk volgt een kleine harten uit de hand. West heeft dit moment al enige tijd aan zien komen en duikt vlot. H wint de slag in de dummy (west heeft het goed gedaan: als hij met A pakt, kunnen er twee klaveren weg op H en A). Nu volgt A waarop Barrie V weggooit. Tevreden stelt hij vast dat hij zijn kansen enorm opgeschroefd heeft: hij kan nu de dubbele klaverensnit nemen en maakt zijn contract als oost B of H heeft.

Dan bedenkt hij plotseling waar Opa het vorige week over had. Een eliminatie of zoiets. Het had te maken met het wegspelen van de andere kleuren. Barrie neemt een opmerkelijke beslissing; zonder te overzien waar het toe leidt, besluit hij blind te varen op Opa.
‘Kleine harten, Har’, zegt Barrie, en hij troeft in de hand. Dan steekt hij over naar dummy's 9 en troeft de laatste harten. Hij steekt weer met troef over naar de dummy.
De situatie is nu zoals in het diagram is aangegeven (rode kaarten zijn gespeeld). Barry laat Harrie B naspelen. Oost bekent met een kleintje en Barrie gooit 10 weg. West mag V maken maar ziet dat welke kaart hij ook naspeelt — een hoge kleur in de dubbelrenonce of klaveren in de vork — Barrie zijn tweede klaverenverliezer kwijt kan.
West geeft het op. ‘Mooi gespeeld’, zegt hij en stopt zijn kaarten in het board.

 

Aanraders

Mist u iets?

Hebt u suggesties om de site nóg beter te maken?

Laat het ons weten middels het contactformulier.

Bridgeles van Ed Hoogenkamp