Home | Barrie en Harrie | Barrie en Harrie (35) El Abuelo op het internet
Barrie en Harrie (35) El Abuelo op het internet
zaterdag 24 september 2011 07:00

Barrie en Harrie

´Effe kijken Harrie´, zegt Barrie, ´ik geloof dat we er bijna zijn. Nog even met de muis op dat tafeltje klikken en dan kunnen we spelen.´
De tweeling zit achter de computer voor hun debuut in de digitale bridgewereld.

Het viel niet mee maar uiteindelijk hebben ze de weg gevonden op het web en is de benodigde software gedownload. Bridge Base Online is geinstalleerd.
Barrie klikt met dde muis en galmt dramatisch: ´The Internet wil never be de seem. Sidder en beef. Berrie en Herrie hef arreifd!!´
Onwennig kijkt de tweeling naar het scherm dat in twee delen is gesplitst. In het bovenste deel wordt gebridged, in het onderste deel is de chatbox, waar berichten kunnen worden uitgewisseld.

´Hello´, typt Barrie en van drie tafelgenoten komt ´Hi, welcome´ terug.
´Nette lui´, vindt Barrie.
´Welk systeem spelen we?´, vraagt Harrie aan zijn broer terwijl het eerste spel begint.
´Geen idee´, zegt Barrie met zijn gebrukelijke opgeruimdheid, ´dat merken we wel.´
En dus typt Barrie na twee biedverstanden op rij: ´What system do we play, partner?´
´Standard American, fivecard Major, strong NT´, komt het antwoord.
´Da´s gemakkelijk´, zegt Barrie.
De tweeling zit aan tafel met ´Drifki´(noord), ´Heartqueen´(oost) en ´El Abuelo´(zuid).
Op het internet meet iedereen zich een pseudoniem (nickname) aan. Zelf opereert de tweeling als ´Twins´.
Het derde spel slaat de vlam in de pan. Barrie en Harrie zien alleen de westhand.

Z/Allen B 10 7 
  7 6 5 4
 B 4 3
 A V 7
 A 5 3windroos 9 8 6 4 
 H V B 2 -
 V 6 5 10 9 8 7
 9 8 2 B 10 6 5 3
  H V 2 
 A 10 9 8 3
 A H 2
 H 4

WestNoordOostZuid
TwinsDrifkiHeartqueenEl Abuelo
---1
pas1pas2SA
pas4paspas
doubletpaspaspas

Barrie klikt de muis zowat doormidden als hij doubleert. Harrie slikt een protest in. Met zijn vaste troefslagen achter de leider komt Barrie uit met A om de downslag vast te leggen.
´typ´, komt er van El Abuelo in de chatbox.
´glp!' antwoord Heartqueen.
Na enig navragen leert de tweeling dat dit gangbare internet-afkortingen zijn: ´Thank You Partner´en ´Good Luck Partner´.
Het spelen gaat snel. Barrie speelt de tweede slag schoppen na en El Abuelo neemt de slag in de dummy. (Na in de eerste slag H onder het aas gegooid te hebben.) Hij vervolgt met harten uit de dummy en laat die doorlopen naar B van de tweeling.
Bij gebrek aan iets beters speelt Barrie een derde schoppenronde, genomen in de hand. De leider incasseert nu A, H, H en A en op V gooit hij zijn ruitenverliezer weg.

Nu volt een kleine ruiten uit de dummy, getroefd met 8 en iedereen heeft nog drie kaarten over.
De leider heeft nog A109 en de twins nog HV2. El Abuelo speel 9 na en de tweeling geeft zich over. Ze maken de slag met V, maar moeten terug spelen in de hartenvork. 4 gedoubleerd contract voor -790.

´Ik houd het voor gezien´, zegt Barrie, en logt uit. Beduusd loopt de tweeling de kamer uit. Dat viel even tegen!
Op de gang lopen ze Opa tegen het lijf, die juist met een tevreden grijns uit zijn studeerkamer komt. Terwijl ze elkaar passeren, meent Harrie opa iets te horen mompelen over ´...overmoedige doubletten...´
Verbijsterd kijkt hij Opa na. Hij rent de studeerkamer binnen en legt zijn hand op de computer van Opa. Warm! Hij pakt het Spaanse woordenboek van de plank. Na enig bladeren leest hij: Abuelo (el): Opa, grootvader.

 

Aanraders

Avonturen van Barrie en Harrie !

Lees de hilarische avonturen van deze bridgetweeling in de sectie Verhalen.
Leuk, maar ook leerzaam.

Bridgeles van Ed Hoogenkamp