|

´Earth to Harrie, earth to Harrie, please respond!´ ´Huh?´ Glazig kijkt harrie zijn broer aan. ´Zei je iets?´ Barrie zucht diep en zegt niets. Hij schudt zijn hoofd, haalt vervolgens zijn schouders op en loopt naar Gary en Larry. ´Dit wordt helemaal niks´, zegt hij tegen zijn neven.´
´De volgende ronde spelen we tegen die Sally. Harries blik staat nu al op oneindig en als je goed kijkt zie je dat hij ook een beetje kwijlt. Ik zie dit met de beste wil van de wereld niet goed aflopen.´ ´Gewoon hard en hoog bieden, Barrie´, zegt Larry grijnzend,´én natuurlijk zorgen dat jij de trumpsuit eerst biedt!´ Grijnzend stoot hij zijn broer Gary aan en kijkt dan Barrie weer aan. ´Daarvoor hoef je je biddingstyle eigenlijk nauwelijks aan te passen...´ Even later zitten ze aan tafel. Na enig aandringen van Barrie haalt ook harrie zijn kaarten uit het board. (´Huh, wat?´) Sally glimlacht naar Harrie, die prompt de kleur van een tomaat aanneemt. Hij probeert enige verstaanbare klanken te produceren. Dat lukt niet. ´Jullie staan eerste hè jongens? Goed hoor!, zegt Sally. ´Voor zolang het duurt´, mompelt Barrie. ´Zrrrflumpf´, zegt Harrie. Sally glimlacht weer. Harrie dreigt van zijn stoel te glijden. Toch niet zo gek, bridgen met tafelschermen, denkt Barrie. Ondanks Barries verwoede pogingen om dat te voorkomen wordt Harrie leider in het eerste spel.
| Z/Allen |
♠ |
8 5 4 |
|
| |
♥ |
4 3 2 |
| ♦ |
A 6 5 3 |
| ♣ |
H 4 2 |
| ♠ |
7 6 2 |
 |
♠ |
9 |
| ♥ |
9 7 6 5 |
♥ |
A V B 10 8 |
| ♦ |
V 8 |
♦ |
H B 10 7 2 |
| ♣ |
V 10 8 6 |
♣ |
B 9 |
| |
♠ |
A H V B 10 3 |
|
| ♥ |
H |
| ♦ |
9 4 |
| ♣ |
A 7 5 3 |
| West |
Noord |
Oost |
Zuid |
| Sally |
Barrie |
Kelly |
Harrie |
| - |
- |
- |
1♠ |
| pas |
1SA |
pas |
3♠ |
| pas |
3SA |
pas |
4♠ |
| pas |
pas |
pas |
|
Het 3SA-bod van Barrie was een ultieme poging om leider te worden. Hij wilde liever leider zijn in een inferieur contract dan Harrie in deze toestand welk contract dan ook laten spelen. Hij zou zelfs met een vijfkaart schoppen niet gesteund hebben. Hij overwoog nog even om nog 4SA te bieden, maar ongetwijfeld zou Harrie dan zijn azen hebben aangegeven... Dus gaf hij het maar op na het 4♠ bod van Harrie. Sally komt uit met een kleine harten voor het aas van Kelly die tevreden ♥H ziet vallen. Ze speelt ♥V na. Na bij Barrie geïnformeerd te hebben wat het contract is, troeft Harrie de slag af met een kleine schoppen. Hij trekt twee keer troef, rukt zijn blik los van Sally en kijkt nog eens naar het spel. Na enig denken speelt hij ♣A, ♣H en een kleine klaveren na. Sally neemt de slag en speelt haar laatste troef na. Door dit naspel kan Harrie niet voorkomen dat hij nog een klaverenslag verliest en gaat hij één down. ´Heel mooi nagespeeld, die laatste troef, Sally´, zegt Harrie met verliefde blik. ´Dank je wel, Harrie´, zegt Sally en schenkt hem een stralende glimlach. Barrie staat het braken nader dan het lachen. ´Sorry, Barrie, maar ik geloof niet dat ik 3SA kon maken.´ Barrie zucht. ´Nee, dat denk ik ook niet, broer. De voornaamste reden dat je 3SA niet kon maken was dat je in 4♠ zat.´ ´Oh ja, oh ja, 4♠ natuurlijk´, mompelt Harrie. ´Hij heeft helemaal nooit gezien dat ♠9 viel, de eerste troefslag. Gewoon overschaken op drie rondje klaveren en niemand kan voorkomen dat hij de vierde klaveren aftroeft met de hoge ♠8 is nu hoog. Tien dooie slagen´, mompelt Barrie onhoorbaar. ´Moeilijk spel, Harrie... en fantastisch tegenspel natuurlijk´, zegt hij wat luider. Maar Harrie hoort hem al niet meer. gelukzalig verdrinkt hij in de grote ogen van Sally. ´Potje patience, Kelly?´, oppert Barrie.
|